Na czym polega choroba Alzheimera?

Na czym polega choroba Alzheimera?
Zapalenie wątroby typu B to inaczej żółtaczka hemolityczna objawiająca się zmianą koloru skóry Ziężka żółtaczka typu b wymaga odpowiedniej diety

Choroba Alzheimera jest jedną z najczęstszych chorób wieku starszego. W jej wyniku dochodzi do stopniowego zanikania komórek nerwowych w mózgu. U chorych następują spore problemy w obszarze czynności poznawczych.

Początkowo choroba rozwija się i przebiega niemal bezobjawowo. Dopiero z czasem dochodzi do charakterystycznych problemów z pamięcią. U chorych występują spore trudności z zapamiętywaniem usłyszanych informacji. Do tego dochodzą jeszcze problemy z korzystaniem z podstawowych przyrządów. Choroba uniemożliwia też zazwyczaj prowadzenie pojazdów. W miarę rozwoju choroby Alzheimera, u chorych można zaobserwować zmianę zachowania. Część pacjentów staje się rozdrażniona, część reaguje płaczem na poszczególne zdarzenia.

Postępy tej choroby charakteryzują się problemami z mówieniem, a nawet poruszaniem się. Chorzy zaczynają mieć trudności z rozpoznawaniem nawet najbliższej rodziny. Ponadto stają się obojętni na to, co dzieje się wokół nich. Często chorzy mają trudności z utrzymaniem moczu. Z tego powodu konieczne jest cewnikowanie.

Rozpoznanie choroby Alzheimera opiera się na szczegółowym wywiadzie z pacjentem oraz jego rodziną. Czasem wykonywany jest rezonans magnetyczny, który umożliwia ocenę zaników w mózgu. Najczęściej stosuje się leczenie objawowe.